Mogelijk vraagt het land van bestemming om een COVID-19 PCR-test met verklaring en/of serologische test. De Travel Clinic verzorgt deze tests. Lees meer >
Zij die na 1950 zijn geboren hebben in de meeste gevallen als kind de vaccinaties gekregen. In het algemeen kan dan worden volstaan met één zogenaamde boosterinjectie. Ouderen die niet zijn gevaccineerd of waarvan dit niet duidelijk is dienen een volledige vaccinatie van 3 injecties te ondergaan.
In Nederland komen bof, mazelen en rodehond weinig meer voor. Wereldwijd zijn de ziektes echter nog volop aanwezig.
Buiktyfus is een ernstige infectieziekte die door voedsel wordt overgebracht, gepaard gaat met hoge koorts en die zonder behandeling vaak tot de dood leidt. Hoewel de vaccinatie geen 100% bescherming biedt verloopt de ziekte na vaccinatie in het algemeen minder ernstig.
Tuberculose is een infectieziekte die veroorzaakt wordt door een bacterie. Besmetting vindt plaats via hoestende mensen met een open tuberculose. Ook hier is voorkomen beter dan genezen. Indien u een half jaar of langer naar een land gaat waar tuberculose veel voorkomt is het BCG vaccin aan te raden mits men nog nooit besmet is geweest met tuberculose en nooit eerder een BCG vaccinatie heeft ontvangen. Vaccinatie vermindert de kans op tbc niet maar beschermt tegen de eventuele ernstige gevolgen van de ziekte en verbetert de overlevingskans.
Rabiës of hondsdolheid is een altijd dodelijk verlopende virusziekte die wordt overgebracht door de beet van een hond, kat, aap of een ander met rabiës besmet zoogdier. Ook vleermuisbeten kunnen rabiës overbrengen. Ook speeksel zoals bij likken door honden kan rabiës overbrengen indien er wondjes op de huid zijn of via de slijmvliezen. De tijd tussen besmetting en het optreden van de ziekte kan variëren van enkele weken tot vele maanden. Indien een persoon een beet van een vermoedelijk met rabiës besmet dier heeft opgelopen dient zo vroeg mogelijk, doch uiterlijk binnen 1 week immunoglobuline met antistoffen tegen rabiës te worden toegediend. Daarnaast wordt een vaccinatie gegeven. Indien de kans op beten door de genoemde dieren groot is, wordt vaccinatie aanbevolen. Dit geldt o.a. bij trektochten, fietstochten door het platteland of mensen die met dieren omgaan. Na een eventuele beet hoeft dan geen immunoglobuline dat in ontwikkelingslanden vaak niet of moeilijk te verkrijgen is, te worden toegediend en kan worden volstaan met enkele extra vaccinaties. Bespreek met uw vaccinatiemedewerker of vaccinatie voor u zinvol is.
In de zomermaanden komt tekenencefalitis (TBE) voor. Het wordt overgedragen door besmette teken. De ziekte kan variëren van een griepachtig beeld tot een ernstige hersenontsteking. De infectie komt alleen in bosgebieden voor. Als u een tekenbeet heeft opgelopen dient u zich onmiddellijk bij een plaatselijk arts te melden. Vaccinatie tegen tekenencefalitis is mogelijk, maar in het algemeen alleen bij de gespecialiseerde travel clinics of grote vaccinatiecentra te verkrijgen. Overleg met uw vaccinatiemedewerker of vaccinatie voor u zinvol is.
Malaria is een infectieziekte, veroorzaakt door parasieten. Er bestaan vier vormen waarvan één mogelijk dodelijk. U voorkomt de ziekte door uzelf te beschermen tegen muggensteken en in bepaalde gebieden malariamiddelen in te nemen.
Maandag 8:45 - 16:30
Dinsdag 8:45 - 21:00
Woensdag 8:45 - 16:30
Donderdag 8:45 - 16:30
Vrijdag 8:45 - 16:30
Telefonisch bereikbaar van
8.30 tot 17.00 uur (ma-vrij)
Travel Clinic Erasmus MC
Zimmermanweg 7
3015 CP Rotterdam
Telefoon 010 - 704 5050
(Naast hoofdingang Erasmus MC)
Routebeschrijving
Voor bedrijven:
Corporate Travel Clinic Erasmus MC
corporate.travelclinic.com